تبلیغات
مطالب اینترنتی - ۱۰ کسب و کاری که می توانید از خوابگاه دانشجویی آغاز کنید

۱۰ کسب و کاری که می توانید از خوابگاه دانشجویی آغاز کنید

یکشنبه 14 خرداد 1396 04:59 ق.ظ

نویسنده :مفیدستان:

ماهنامه آینده روشن: بیایید به شرکت هایی همچون مایکروسافت، دِل، نپستر و فیسبوک نگاهی بیندازیم؛ میان آن ها چه نقطه اشتراکی وجود دارد؟ گذشته از اینکه این شرکت ها جزو بزرگ ترین وموفق ترین شرکت های دنیا در ربع قرن اخیر بوده اند، وجه مشترک همه آن ها این است که به دست دانشجویان تاسیس و راه اندازی شده اند. مطمئنا هر کسی نمی تواند جا پای مارک زاکربرگ بگذارد، اما شروع کسب و کاری کوچک حین تحصیل در دانشگاه امری امکان پذیر است.

در دوره دانشگاه زمان کم است و به همین سبب، بسیار گرانبهاست و در همین حین، مخارج دانشگاه هم به طرز شگفت انگیزی بالا می رود. یک شغل پاره وقت، تا وقتی که به زمان مطالعه و فعالیت های فوق العاده شما لطمه نزند، برای کاهش هزینه ها راه بسیار خوبی است. اگر شما دانشجویید و به دنبال کار پاره وقتی هستید که بتوانید هزینه های تحصیل و روزانه خود را تامین کنید، بهترین زمان برای شروع در همین دوران است.

کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که یا به هیچ سرمایه اولیه ای نیاز ندارند یا سرمایه لازم برای شروع آن ها بسیار اندک و کم است. می توان گزینه های بسیاری را یافت که برای انجام دادن آن ها به هیچ دفتر کاری نیاز نیست.

10 کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید

کارآفرینی در دانشگاه و هنگام تحصیل می تواند ارتباطات باارزشی را برای شما به وجود آورد و در عین حال منبع درآمدی خواهدبود که بتوانید هزینه های مربوط به شهریه و غذا و کتاب های درسی گران قیمت خود را بپردازید؛ اما لازم است به این نکته نیز توجه کنید که در کنار کار پاره وقت تان، فرصت کافی برای انجام دادن کارهای تحصیلی تان راهم داشته باشید. در این مقاله قصد داریم شما را با ۱۰ کسب و کاری آشنا کنیم که می توانید آن ها را از همان اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید.

مشاوره در زمینه فناوری ارتباطات (آی تی)

فناوری اطلاعات (آی تی) یکی ازحوزه هایی است که داشتن سال ها تجربه در آن امتیاز خاصی محسوب نمی شود. داشنجویان به طور معمول از جدیدترین اطلاعات در زمینه فناوری های روز دنیا آگاهی دارند و عموما نیز از مهارت های بسیار جدید مرتبط با این حوزه برخوردارند.

اگر در زمینه فناوری اطلاعات بالایی دارید، می توانید به عنوان مشاور در حوزه آی تی برای خود در دوران دانشجویی کسب و کار خوبی به راه بنیدازید، اما اگر احساس می کنید از اعتماد به نفس لازم برای کار به عنوان مشاور در این زمینه برخوردار نیستید، می توانید کارها و امور کامپیوتری دانشجویان دیگر رشته ها را انجام دهید و با انجام دادن تبلیغات در محوطه دانشگاه، مشتریان زیادی برای خود دست و پا کنید.


مشاوره در زمینه رسانه های اجتماعی

دانشجویان اغلب در زمینه رسانه های اجتماعی از جدیدترین اطلاعات و به روزترین روندهای این حوزه آگاهی دارند. شما می توانید از دانش و تجربه خود در این زمینه برای ارائه مشاوره به شرکت ها و استراتزی رسانه های اجتماعی آن ها استفاده کنید؛ آن ها را با شبکه هایی فراتر از فیسبوک و لینکداین آشنا و شبکه های جدیید را به آن ها معرفی کنید که بتوانند از آن طریق صدا و پیام شان را به گوش همه برسانند.

طراحی گرافیک

مشاوره در زمینه طراحی گرافیک و انجام دادن پروژه های گرافیکی بیشتر بر خلاقیت و استعدادهای فردی شما متکی است تا داشتن سال ها تجربه کاری در این حوزه. برای شروع این کار تنها کافی است همانند متخصصان این رشته، گزیده ای از نمونه کارهای خود در این زمینه جمع آوری کنید و بهترین پروژه هایی را که تاکنون کار کرده اید در مجموعه ای قرار دهید؛ همچنین می توانید برای رونق گرفتن کسب و کار خود و جذب سریع تر مشتریان این مجموعه را به همراه تعدادی کارت ویزیت شیک و تاثیرگذار روی وب سایت تان بگذارید و کار را آغاز کنید.

10 کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید

طراحی وب سایت

امروزه داشنجویان بیش از هر زمان دیگری با وب سایت ها و طراحی این صفحات ارتباط دارند به طور قطع بسیاری از دانشجویان در گذشته برای دانشگاه و کانون و انجمن خاصی از دانشگاه وب سایتی راه اندازی کرده و طراحی آن را نیز خود انجام داده اند. برخی نیز ممکن است برای خود وبلاگی شخصی داشته و کارهای مربوط به طراحی و راه اندازی آن را به شخصه انجام داده باشند؛ بنابراین اگر شما نیز در گذشته وب سایت یا وبلاگی طراحی کرده اید، می توانید از آن ها به عنوان نمونه کار خود استفاده و با شروع کار طراحی سایت برای خود درآمدزایی کنید.


عکاسی

به لطف پلتفرم هایی همچون پینترست، اینستاگرام، اسنپ چت و فیسبوک مردم سراسر جهان امروزه به استفاده از عکس و تصاویر برای ارتباط با یکدیگر عادت کرده اند. از آنجا که در حال حاضر تقاضا و نیاز برای محتواهای بصری و دیداری افزایش چشمگیری پیدا کرده است، بسیاری از شرکت ها، نه تنها با استفاده از عکاسان آماتور رای تولید محتواهای مورد نیاز هیچ مشکلی ندارند، از آن ها استقبال نیز می کنند. با توجه به پیشرفت های به وجود آمده در فناوری، عکاسان آماتور این توانایی را دارند که حجم عظیمی از محتواهای بصری با کیفیت بالا را به سرعت تولید کنند و ارائه دهند.

طراحی و برنامه ریزی مراسم ها و رویدادها

بی شک تمامی دانشجویان در دوران تحصیل خود در دانشگاه، در مراسم ها و میهمانی های متعددی شرکت کرده اند، اما استفاده از تجربیات پیشین خود در این زمینه برای راه اندازی کسب و کار و تجارت مسئله دیگری است. برنامه ریزی مراسم ها و رویدادها مستلزم توجه بسیار زیاد به جزییات، سازماندهی دست، توانایی در انجام دادن چند کار به طور همزمان و همچنین خلاقیت است. اگر احساس می کنید از چنین توانمندی هایی برخوردارید، می توانید این کار را در همان محیط دانشگاه آغاز کنید و برای شروع، برنامه ریزی فعالیت ای گروهی در دانشگاه یا فعالیت های کانون های و انجمن های داخلی در دانشگاه را انجام دهید. به خاطر داشته باشید گسترش کسب و کار به بیرون از فضای دانشگاه به اخذ مجوزهای خاصی نیازمند است.

مربی خصوص تناسب اندام

مربیان شخصی که در زمیه تناسب اندام فعالیت می کنند برنامه کاری انعطاف پذیری دارند و از طرفی می توانند کلاس های آموزشی خود را تقریبا در هر نقطه و مکانی تشکیل دهند. گرچه کار به عنوان مربی تناسب اندام اغلب مستلزم دریافت گواهینامه خاصی از سازمان های مربوط است، احراز شرایط و پیش نیازهایی چون شرکت در آزمون و گذراندن برخی دوره ها و اخذ گواهینامه بسیار آسان تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

ارائه سرویس های خدماتی و نظافتی

ارائه سرویس های خدماتی و نظافتی به دانشجویان اجازه می دهد برنامه شان به لحاظ زمانی انعطاف پذیر باشد و در ضمن، به هیچ گونه محل کار مشخصی نیازی نداشته باشند. گذشته از همه این ها لوازم مورد نیاز برای انجام دادن این کار را نیز می توان ار هر سوپرمارکت و فروشگاهی تهیه کرد. بسیاری از مردم به انجام دادن کارهای نظافتی تمایلی ندارند و حاضرند برای انجام دادن کارهایی از این دست دستمزدهای خوبی پرداخت کنند. فراموش نکنید روز بعد از برگزاری مراسم ها و میهمانی های بزرگ زمان بسیار خوبی برای درآمدزایی این کار است.

10 کسب و کاری که می توانید از اتاق خوابگاه دانشجویی تان آغاز کنید

آرایشگری

آمارهای موجود درباره نسبت دانشجویان مرد به زن در دانشگاه ها نشان می دهند بیش از یک دهه است که تعداد دانشجویان زن از تعداد دانشجویان مرد در دانشگاه ها بیشتر است. این امر فرصت مناسبی را برای شما فراهم می کند که بتوانید کسب و کار کوچکی را برای ارائه خدمات آرایشی و زیبایی به زنان مشغول به تحصیل در دانشگاه به راه بیندازید و از این طریق درآمدهای چشمگیری کسب کنید.

تدریس و آموزش

در یک دانشگاه فرصت های تدریس خصوصی زیادی می توان یافت. این کار، از این رو که می توانید درباره ساعات کاری خود تصمیم بگیرید، کار پاره وقت بسیار خوبی است، اما تدریس و آموزش در دانشگاه ها یکی از آن شغل هایی است که برای انجام دادن آن باید میان دیگر دانشجویان وضعیت علمی مناسبی داشته باشید. معمولا دانشجویان سال اولی گزینه های خوبی برای شروع تدریس شما هستند. بعضی از دانشجویان هم روش دیگری برای کار پیدا کردن دارند و با دریافت مبلغی کمتر از استادان، به عنوان مشاور یا کمک معلم، در موسسات خصوصی کار می کنند.

به یاد داشته باشید حتی اگر به عنوان دانشجو کسب و کاری را برای خود به راه انداخته اید، این کار همچون کسب و کاری واقعی است که با امتیازات و البته مخاطرات واقعی خود نیز همراه است. نوع کسب و کار شما و اندازه آن اهمیت چندانی ندارد، مهم ایناست که کارآفرینی در دوران تحصیل در دانشگاه می تواند راهی عالی برای کسب درآمد و همچنین همواره کردن مسیر شما برای شغل آینده و موفقیت تان در زمینه شغلی پس از دوران فارغ التحصیلی باشد.

جدای از این کارها، در هر رشته تحصیلی هم که درس می خوانید، می توانید با کمی فکر کردن در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی تان جذب شوید یا شرکتی کوچک و مرتبط با رشته تحصیلی تان را تاسیس کنید، طوری که بتوانید در آینده هم به این کارهای دانشجویی به عنوان سابقه شغلی نگاه کنید.

هنتر هافمن، دبیر فورچنلینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب ۱۰ کسب و کاری که می توانید از خوابگاه دانشجویی آغاز کنید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :۱۰ کسب و کاری که می توانید از خوابگاه دانشجویی آغاز کنید
http://mofidestan.ir/10-%da%a9%d8%b3%d8%a8-%d9%88-%da%a9%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%87-%d9%85%db%8c-%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4/


دیدگاه ها : () 
آخرین ویرایش: - -south indian restaurant tooting
یکشنبه 27 مرداد 1398 03:47 ب.ظ
Hello! I simply wish to give you a huge thumbs up for the great information you
have got here on this post. I'll be coming back to
your blog for more soon.
Muscle Pro Xtreme composizione
یکشنبه 27 مرداد 1398 02:07 ب.ظ
Nice to meet you, i'm Jaime and my wife doesn't things
like this at the whole. Montana is her birth place but she's
going to have to go one day or the next. In her professional life is actually a data processing officer
and she will not change it anytime hurriedly. The thing I adore most kit cars but I never made any cash with the following.

He's not godd at design but you might to help check his website:
http://integratorimuscoli.eu/Muscle-Pro-Xtreme.html
istanbul escort
جمعه 25 مرداد 1398 09:09 ق.ظ
Hello my family member! I want to say that this article is
awesome, nice written and come with approximately all important infos.
I would like to look more posts like this .
marvel kahramanlarıi
سه شنبه 22 مرداد 1398 09:20 ق.ظ
It's appropriate time to make some plans for the future and it's time to
be happy. I have read this post and if I could I want to suggest you some interesting things or suggestions.
Perhaps you can write next articles referring to this article.
I wish to read more things about it!
https://www.truso.tv
شنبه 19 مرداد 1398 05:25 ب.ظ
Your mode of telling the whole thing in this post
is actually nice, all be capable of simply be aware of it, Thanks
a lot.
2600 zł brutto
چهارشنبه 16 مرداد 1398 01:03 ب.ظ
Hey! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website?

I'm getting fed up of Wordpress because I've had issues
with hackers and I'm looking at options for another platform.
I would be great if you could point me in the direction of a good platform.
http://extrawalcz.pl
سه شنبه 15 مرداد 1398 10:47 ب.ظ
Howdy! I know this is kind of off-topic
however I needed to ask. Does building a well-established website like yours take a large amount of work?

I'm completely new to blogging but I do write in my diary on a daily basis.
I'd like to start a blog so I can easily share my experience and thoughts online.
Please let me know if you have any kind of suggestions or tips for brand new aspiring blog owners.
Thankyou!
http://radioram.pl/employees/get-user-articles/205?page=9
یکشنبه 13 مرداد 1398 06:19 ب.ظ
Hello there! I could have sworn I've been to this blog before but after reading through some of
the post I realized it's new to me. Nonetheless, I'm definitely
happy I found it and I'll be bookmarking and checking back often!
וילות להשכרה באילת
یکشنبه 13 مرداد 1398 01:14 ق.ظ
Index Search Villas and lofts rented, search by region, find in minutes a villa for rent by city, a number of rooms lofts and
villas. Be stunned at photographs and information that they
have to make available you. The website is a center for you all the ads inside
field, bachelorette party? Have fun with an associate who leaves Israel?

It doesn't matter what the main reason you must rent a villa for a forthcoming event
or simply friends recreation suitable for any age. The website is also the middle of rooms from the hour, which has
already been another subject, for lovers who want an opulent room equipped for discreet
entertainment having a spouse or lover. Regardless of you are looking for,
the 0LOFT website is really a try to find you to find
rentals for loft villas and rooms throughout Israel, North South and Gush Dan.
http://productos-para-la-alopecia.eu/rogaine.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 07:39 ب.ظ
Hello dear visitor. I'm Jaime. For years I've been living in Montana and my parents live neighboring.
To solve puzzles is the hobby she could never
stop doing. Dispatching is what he does for a living and he will probably not transform anytime sooner.
See what's new on her website here: http://productos-para-la-alopecia.eu/rogaine.html
http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/sliminazer-recenzja-i-opinie-dzialanie-cena-i-gdzie-kupic/
پنجشنبه 10 مرداد 1398 04:20 ب.ظ
Hello dear visitor. I am Jaime. To solve puzzles is the hobby your girl friend
will never stop doing. For years I've been living in Montana
and my parents live just about to happen. Dispatching is what
he does for a living and he'll almost not transform anytime promptly.
See what's new on her website here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/sliminazer-recenzja-i-opinie-dzialanie-cena-i-gdzie-kupic/
Sexy2Call
پنجشنبه 10 مرداد 1398 03:06 ب.ظ
Sexy2call Quick search and find up to date results Discover a
massage escort girl, discrete apartment or any perfect and indulgent recreation. Trying to find escort girls?
Discrete apartments? Produce a quick search by region
http://productos-para-la-alopecia.eu/foligain.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 12:39 ب.ظ
Dianne precisely what her husband loves to call her but people always misspell the
situation. Software developing is what he does but he's
already taken another an. He is really fond of going to fitness and now he has time take a look at on new things.
For years I've been living in New York and will never
move. Check out my website here: http://productos-para-la-alopecia.eu/foligain.html
https://vae.me/DIYy
پنجشنبه 10 مرداد 1398 01:23 ق.ظ
Inspiring story there. What occurred after?
Good luck!
http://brucia-grassi-efficace-it.eu/blacklatte.html
چهارشنبه 9 مرداد 1398 07:20 ب.ظ
Let me first begin by introducing too. My name is Mallie Magdaleno
and I totally love this determine. Data processing has been my
day work for a even although. He is really fond of horse riding but he's thinking on starting interesting things.
His family lives in Colorado. See what's new smaller website here:
http://brucia-grassi-efficace-it.eu/blacklatte.html
http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/chocolate-slim-dzialanie-sklad-opinie-cena-i-gdzie-kupic/
چهارشنبه 9 مرداد 1398 06:32 ب.ظ
Valentin is what you could call my wife and me doesn't the same as
at every bit of. My house is getting in Mt. The job
I've been occupying widespread beverages . is an interviewer but
I've always wanted my very business. What me and my family love would climb however can't enable my profession really.
Her husband and her maintain a website. Generally want to check on it out: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/chocolate-slim-dzialanie-sklad-opinie-cena-i-gdzie-kupic/
AirConIsrael
سه شنبه 8 مرداد 1398 09:46 ق.ظ
thanks a whole lot this excellent website is proper in addition to laid-back
http://produkte-gegen-haarausfall.eu/rogaine.html
جمعه 4 مرداد 1398 05:30 ب.ظ
The writer's name is Jaime. What I love doing is kit cars and now i'm trying to generate income with everything.
Dispatching is what he has been doing. My wife and therefore i
chose to reside Montana. He's not godd at design but you might want to inspect his website:
http://produkte-gegen-haarausfall.eu/rogaine.html
http://seven-pride.com/de/tabletten-zum-muskelaufbau.html
جمعه 4 مرداد 1398 05:19 ب.ظ
Let me first begin by introducing other people. My name is
Mallie Magdaleno and I totally love this title. He is really fond of horse riding
but he's thinking on starting interesting things. His family lives in Littleton. Data processing
has been my day part of a . See what's new on this website here: http://seven-pride.com/de/tabletten-zum-muskelaufbau.html
http://produkte-gegen-haarausfall.eu/foligain.html
پنجشنبه 3 مرداد 1398 02:00 ق.ظ
Greetings. The author's name is Eddie Amaral the actual totally digs that details.
Auditing is what she does for money but she plans on changing the device.

For years she's been living in Montana but could have to advance one day or still another.
What he really enjoys doing is to build up badges and the is
fitting in with make it a task. Check out her website here: http://produkte-gegen-haarausfall.eu/foligain.html
http://prodotti-anti-caduta.eu/foligain.html
چهارشنبه 2 مرداد 1398 12:03 ق.ظ
Hello. Let me introduce creator. His name is Santiago. Some time
ago he chose to live a life in Delaware. The thing I adore
most flower arranging but Not able to make it my profession really.
He is currently a bookkeeper. Check out my website here:
http://prodotti-anti-caduta.eu/foligain.html
http://produits-contre-la-calvitie.eu/foligain.html
سه شنبه 1 مرداد 1398 11:13 ب.ظ
The author is known by the name of Kristy. My friends say it's designers me but what Excellent doing might fitness and I'll be starting another thing along
destinations. Indiana is where we've been living for years and will
never move. The job I have been occupying countless soft drinks is an information processing specialist.
He's not godd at design but you'll probably decide to check his website: http://produits-contre-la-calvitie.eu/foligain.html
http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/green-barley-plus-wyciag-z-mlodego-jeczmienia-opinie-dzialanie-i-sklad-produktu/
سه شنبه 1 مرداد 1398 10:47 ب.ظ
The author is known by historical past of the of Kristy.
Indiana is where we've been living for as well as will never move.
The job I've been occupying best is a data processing expert.
My friends say it's not good for me but what Vehicles doing definitely will fitness and I'll be starting something else along you'll.

He's not godd at design but it's advisable to check his website:
http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/green-barley-plus-wyciag-z-mlodego-jeczmienia-opinie-dzialanie-i-sklad-produktu/
http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/black-latte-dzialanie-sklad-opinie-cena-i-gdzie-kupic/
سه شنبه 1 مرداد 1398 10:38 ب.ظ
Hello dear visitor. I'm Valentin. Auditing has been his day job for your time.

My wife and chose to reside New York and I have everything when i need here.

Acting is the hobby might never stop doing. I am running and maintaining a blog here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/black-latte-dzialanie-sklad-opinie-cena-i-gdzie-kupic/
http://supplements-for-body-builders.com/armostrax.html
سه شنبه 1 مرداد 1398 10:38 ب.ظ
Tawanna is the name Vehicles to be called with and I totally dig that make.

What she really enjoys doing is for you to fitness now toshiba
has released she has time to adopt on new things.
His family lives in Indiana but learn have to cart one day or an alternative.
Data processing is how I support my children. See what's new modest
website here: http://supplements-for-body-builders.com/armostrax.html
http://productos-para-la-alopecia.eu/propecia.html
سه شنبه 1 مرداد 1398 10:33 ب.ظ
Tawanna Magdaleno is what her husband loves to call her although can be not her birth establish.
Fishing is the hobby Let me never stop doing. Meter
reading may be my profession for a while and Do not
think I'll change it anytime before you know it. New York is her
birth . Check out his website here: http://productos-para-la-alopecia.eu/propecia.html
http://prodotti-anti-caduta.eu/rogaine.html
سه شنبه 1 مرداد 1398 09:58 ب.ظ
Greetings. The author's name is Santiago Vos but he doesn't like
when people use his full information. Colorado is her birth
place but she will have to move one day or one. He is really fond
of body building and now he has time to try to
get new matters. Meter reading is my day job now but soon Soon we will be on your.
Her husband and her maintain web-site. You may wish to check it out:
http://prodotti-anti-caduta.eu/rogaine.html
http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/eco-slim-opinie-dzialanie-sklad-i-gdzie-kupic-tabletki-na-odchudzanie/
سه شنبه 1 مرداد 1398 09:37 ب.ظ
The author is known by historical past of the of Kristy.
The job I have been occupying many years is a data processing policeman. My friends
say it's harmful to me but what Vehicles doing
may well fitness and I'll be starting something else along
energy. Indiana is where we've lived for years and will never move.
He's not godd at design but it's advisable to check his website: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/eco-slim-opinie-dzialanie-sklad-i-gdzie-kupic-tabletki-na-odchudzanie/
http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/idealica.html
سه شنبه 1 مرداد 1398 09:32 ب.ظ
The name of the author is Kristy Magdaleno but people always misspell the site.

The favorite hobby for her and her kids definitely to fitness and now she has time to consider on new things.
He used to be unemployed on the other hand he is
accounting police. New York is where we've lived for years but I am going to
have to cart in per annum or few. He's been working with his website for a bit of time now.
Do it here: http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/idealica.html
http://produits-contre-la-calvitie.eu/propecia.html
سه شنبه 1 مرداد 1398 08:01 ب.ظ
The author is known by common history of Kristy.
Indiana is where we've been living for as well as
will never move. My friends say it's harmful to me but what Truly like doing 's going to fitness and
I'll be starting another thing along the planet.
The job I have been occupying in a great many is a data processing officer.

He's not godd at design but you may decide to check his website: http://produits-contre-la-calvitie.eu/propecia.html
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30